top of page
antistress-1.jpg

Antistresový seminář

Dovolte si vnímat sami sebe a věnujte si vědomí odpočinek. Stres se stal přirozenou součástí našich výkonově laděných životů. Narůstající úroveň vnějších nejistot stres jenom graduje. Nemůžeme ho vytěsnit, ale můžeme posílit sami sebe. Stres ovlivňuje naše jednání, chování i vystupování.

scroll.gif
Jednodenní2.jpg

Na co se můžeš těšit?

Účastníci se naučí zacházet se situacemi z pohledu nejnovějších poznatků neurovědy, pozitivní psychologie ale i tisíceletých relaxačních praktik. Budou vedeni k pochopení svých obranných mechanismů a strachů. Vedené dechové a relaxakční techniky jim přinesou hlubší uvolnění mysli a tudíž snadnější přístup ke svým strachům, emocím a naučí efektivnější práci s nimi. Seminář ukáže možnou práci se stresem a dá dostatek prostoru pro vlastní prožitek každého.

 

Tipy a asobní zkušenosti ex-manažera z korporátu s dvojnásobným vyhořením. Naučíš se respektovat své tělo, které Ti odhalí příznaky dříve, než si je uvědomíš.

Součástí je občerstvení, elektronický hand-out materiál, přístup do YouTube sekce lektora s dostupnými relaxačními technikami pod jeho vedením

Co získáš? 

Prožiješ čas jen pro sebe, zklidníš svou mysl a uvolníš se

Poznáš, co a jak ovlivňuje tvé chování ve stresu

Vyzkoušíte si různé relaxační techniky a najdete tu svoji

Obnovíš svou energii

Objevíš zdroje, kde energii čerpat

Více o workshopu

Pro koho je seminář určen?

Chceš se naučit rozpoznat signály svého těla?

Znáš antistresové techniky, ale moc je nepoužíváš? 

Chceš aktivovat změnu ve svém životě a naučit se lépe pracovat se stresem?

Termíny

Aktuálně na antistresový seminář nejsou vypsané žádné termíny. Pokud chceš být informován jako jeden z prvních o termínech budoucích, nechej zde svůj e-mail, napíšeme ti.  E-mail zadej zde.

3-otazky.jpg

Na co se nejčastěji ptáte? 

  • Může metodu praktikovat každý?
    Ano, Wim Hof metodu může praktikovat jakýkoliv zdravý jedinec. Pokud se potýkáš s vážnějšími zdravotními potížemi, doporučujeme prodiskutovat téma s odborníkem z oblasti zdravotnictví, než budeš zkoušet jakékoliv techniky Wim Hof metody. Nedoporučujeme praktikovat Wim Hof metodu lidem, kteří mají potíže s epilepsií, vysoký krevní tlak (v případě lékařského předpisu), ischemickou srdeční chorobou (např. Angina Pectoris), jakékoliv zkušenosti s vážným onemocněním srdce (srdeční selhání, mrtvice). Pokud trpíš na migrény, žádáme tě, abys byl opatrný při ledových lázních.
  • Je metoda vhodná pro děti?
    Dechové techniky mohou způsobovat lehkost nebo dokonce ztrátu vědomí. Děti často nedospěly do bodu, kdy jsou schopny tato rizika přiměřeně posoudit. Navíc se jejich mozky neustále vyvíjí. Doporučujeme tedy, aby na děti mladší 16 let dohlížel rodič nebo zákonný zástupce. Při vystavení chladu buďte opatrní a postupně jejich odolnost budujte.
  • Je metoda vhodná v těhotenství?
    Pokud jsi těhotná, nedoporučujeme praktikovat Wim Hof metodu. Nevíme, zda zvýšené hladiny adrenalinu spojené s technikami WHM nepříznivě ovlivňují zdraví dítěte. To je samozřejmě nesmírně choulostivá záležitost a my chceme být co nejpečlivější. Když se dítě narodí, můžete bezpečně pokračovat v praktikování metody.
  • Za jak dlouho praktikování uvidím nějaké výsledky?
    Průměrná denní investice je 20 minut ideálně na začátku dne. Během dne se zaměř na hlubší vědomější dýchání. Jakmile zjistíš, jak praktikovat metodu Wim Hof, můžeš k tomu přistupovat neomezeně dlouho a procházet praxí vlastním tempem. Metoda Wim Hof nekončí po našich kurzech. Metoda by měla být implementována ve tvém životě každý den, aby bylo možné plně využít výhod.
  • Kontraindikace
    Metodu Wima Hofa může praktikovat každý zdravý člověk v jakémkoliv věku. Pokud máte vážné zdravotní problémy, ale metoda vás přece láká, poraďte se o ní se svým lékařem. Konkrétní cvičení ale musí být v některých případech přizpůsobeny, zejména co se nováčků týče. Metodu by neměli praktikovat lidé s epilepsií, ti, kteří užívají léky na vysoký krevní tlak, pacienti s vážnými kardiovaskulárními onemocněními a lidé, kteří prodělali infarkt či mrtvici.Jelikož dosud nebyly provedeny žádné testy vlivu metody na těhotné ženy, nedoporučujeme ji během těhotenství a kojení. Nevíme totiž, jaký vliv mají zvýšené hladiny adrenalinu na plod.Pokud máte silné bolesti hlavy nebo migrény, je nutné pracovat s chladem opatrně, klidně a postupně. Vyhýbejte se zpočátku ponořování zátylku a hlavy. Lidé se zvýšenou produkcí štítné žlázy by se měli o praktikování metody poradit s lékařem, protože chladová cvičení fungování štítné žlázy podporují. Pokud jste někdy zažili panické záchvaty, dechová cvičení byste měli poprvé praktikovat pod dozorem. Mechanika cvičení totiž může vyvolat pocit, že se blíží panický záchvat, což následně může vyvolat stres a strach, které mohou panický záchvat skutečně spustit. Dýchací cvičení jsou pro lidi, kteří trpěli / trpí panickými záchvaty mimořádně přínosné, ale musí být prováděny správně a v bezpečném prostředí.
bottom of page